lipiec 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Złote Sowy 2017 Powiatu Trzebnickiego wręczone

W roku szkolnym 2016/2017 nasze Stowarzyszenie koordynowało 65 konkursów przedmiotowych i 60 zawodów sportowych przeprowadzonych w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego. Tradycyjne podsumowanie rocznych starań uczniów, nauczycieli i szkół odbyło się podczas uroczystej Gali „Złote Sowy Powiatu Trzebnickiego 2017”. Gospodarzem IX Gali była gmina Oborniki Śląskie. Gala odbyła się w 21 czerwca w Obornickim Ośrodku Kultury, a poprowadzili ją, z wielkim polotem i humorem, nauczycielka Gimnazjum w Pęgowie – Katarzyna Wawrzyniak i uczeń Liceum w Obornikach Śląskich – Artur Leżoń.

Zarząd Stowarzyszenia SOWA przyznał, na podstawie rankingu punktowego uwzględniającego wszystkie konkursy i zawody oraz osiągnięcia w konkursach wojewódzkich Zdolny Ślązaczek i Zdolny Ślązak, w sumie 56 tytułów „Złota Sowa”:

– 29 uczniom (w tym 10 sportowych)

– 19 nauczycielom ( w tym 4 sportowych)

– 1 specjalny tytuł

– 7 szkołom (w tym 3 sportowych)

Pełna lista wyróżnionych – w zakładce Złote Sowy.

Wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych wręczali obecni na Gali przedstawiciele władz samorządowych naszego powiatu: gospodarz Gali Arkadiusz Poprawa – burmistrz Obornik Śląskich, Waldemar Wysocki – starosta powiatu, Agnieszka Wersta – wójt Zawoni, Mateusz Stanisz – przewodniczący Rady Gminy Trzebnica, Joanna Monastyrska – sekretarz gminy Żmigród, Barbara Krzyżak – przedstawiciel gminy Prusice, Henryk Cymerman – z-ca burmistrza Obornik Śl. i Małgorzata Matusiak – dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Licznie zebranym laureatom, rodzicom, dyrektorom szkół, przedstawicielom władz samorządowych i instytucji powiatowych czas umilały występy teatralno-poetycko-muzyczne w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Pęgowie, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Wawrzyniak i Haliny Maślej. Występy młodzieży ze szkoły w Pęgowie tak podobały się widzom, że na zakończenie nagrodzono je gromkimi brawami na stojąco.

Na zakończenie Gali wszystkim wyróżnionym pogratulowali: burmistrz Arkadiusz Poprawa, Małgorzata Matusiak, która w sposób szczególny podziękowała Stowarzyszeniu Oświatowemu SOWA za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju uzdolnień dzieci i młodzieży powiatu trzebnickiego. Maria Jaskólska – prezes SO SOWA podziękowała wszystkim organizatorom konkursów i zawodów na szczeblu szkół i szczególnie gorąco władzom gmin i powiatu za wsparcie finansowe idei rozwoju uzdolnień uczniów, a władzom i burmistrzowi Arkadiuszowi Poprawie za współorganizację tegorocznej Gali. W imieniu burmistrza Żmigrodu – Joanna Monastyrska, sekretarz gminy zaprosiła na kolejną, X Galę w 2018r do Żmigrodu.

Po części oficjalnej uczestnicy Gali przy kawie, herbacie i pysznych ciasteczkach długo rozmawiali o już osiągniętych sukcesach i planowano następne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z IX Gali z zakładce Galeria.