lipiec 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

„ZŁOTE SOWY 2016 POWIATU TRZEBNICKIEGO” WRĘCZONE!

W roku szkolnym 2015/2016 stowarzyszenie nasze koordynowało 66 konkursów przedmiotowych i 44 zawodów sportowych przeprowadzonych w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego. Tradycyjne podsumowanie rocznych starań uczniów, nauczycieli i szkół odbyło się podczas uroczystej gali Złote Sowy Powiatu Trzebnickiego. Gospodarzem już VIII Gali była gmina Trzebnica. Gala odbyła się w nowoczesnych pomieszczeniach Gminnego Centrum Kultury 22 czerwca, a poprowadzili ją, z wielką gracją i profesjonalizmem, nauczyciele Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim: Beata Iżewska i Jacek Ręboch.

Zarząd Stowarzyszenia SOWA przyznał, na podstawie rankingu punktowego uwzględniającego wszystkie konkursy i zawody oraz osiągnięcia w konkursach wojewódzkich Zdolny Ślązaczek i Zdolny Ślązak, w sumie 53 tytuły „Złota Sowa”: 39 uczniom, 15 nauczycielom, 8 szkołom i 1 specjalny tytuł.

Wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych wręczali obecni na Gali przedstawiciele Kuratorium Oświaty i władz samorządowych: Elżbieta Miodek – wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Marek Długozima – burmistrz Trzebnicy, Arkadiusz Poprawa – burmistrz Obornik Śląskich, Robert Lewandowski – burmistrz Żmigrodu, Anna Radota – przedstawicielka burmistrza Prusic, Jakub Bronowicki – wójt Wiszni Małej, Agnieszka Wersta – wójt Zawoni i Jerzy Trela – wicestarosta powiatu trzebnickiego.

Licznie zebranym w sali kinowej GCK laureatom, rodzicom, dyrektorom szkół, przedstawicielom władz samorządowych i instytucji powiatowych czas umilały występy muzyczne w wykonaniu uczniów SP nr 3 w Trzebnicy, Gminnej Szkoły Muzycznej, oraz Katarzyny Mędryk – wokalistki i pianisty Piotra Łukaszczyka.

Pełna lista wyróżnionych – dostępna w zakładce Złote Sowy.

Na zakończenie Gali wszystkim wyróżnionym pogratulowali Elżbieta Miodek z Kuratorium Oświaty, burmistrz Marek Długozima, który w sposób szczególny podziękował za prowadzoną od wielu lat pracę na rzecz rozwoju uzdolnień uczniów naszego powiatu przez Stowarzyszenie Oświatowe SOWA i na ręce jej Prezes Marii Jaskólskiej złożył piękny bukiet kwiatów. Maria Jaskólska podziękowała wszystkim organizatorom konkursów i zawodów na szczeblu szkół i szczególnie gorąco władzom gmin i powiatu za wsparcie finansowe idei rozwoju uzdolnień uczniów, a władzom i burmistrzowi Markowi Długozimie za współorganizację tegorocznej Gali. Burmistrz Obornik Śląskich zaprosił na kolejną IX Galę w 2017r do Obornik Śląskich.

Po części oficjalnej uczestnicy Gali udali się do Sali Retro GCK, gdzie przy kawie, herbacie i pysznych ciasteczkach długo rozmawiano o już osiągniętych sukcesach i planowano następne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z VIII Gali Złote Sowy 2016 dostępnych w zakładce Galeria.